Lenka & Peter – Včelári z Trávnice

Lenka

Mám „rada“ – je asi slabé slovo – zvieratá. Po štúdiu v Nitre som pracovala v ZOO Bratislava viac ako dva roky. Tam mi cez ruky prešli rôzne druhy zvierat, od tých najmenších (hmyz) až po tie s najväčším – najdlhším krkom. Ale stále ma to ťahalo domov a vízia rozbehnutia vlastného projektu. Momentálne som celý deň zatvorená v kancelárii kde pozerám do počítača, ale po ZOO je to veľký rozdiel a tak sme sa rozhodli, že začneme chovať včely.


Zdroj: facebook.com/vcielkylenkaapetic

Peter

Chalan, ktorý si napriek strojárskemu vzdelaniu vybral život so včielkami. Zažil som si prácu v ťažkom strojárstve. Tmavé haly plné dymu, prachu, hluku. Keď sme si s Lenkou priniesli prvé rodinky včiel, tak sa to vo mne definitívne zlomilo a vyhrala príroda plná farieb a pokoja.


Zdroj: facebook.com/vcielkylenkaapetic

Prečo včelárime

Kto tomu raz privonia asi hneď pochopí. Odrazu ste prepojený s prírodou. Sledujete každý kvet vo vašom okolí, každé ročné obdobie má svoje krásne chvíle a farby. Vďaka tomu, čo sa naučíte o živote včiel sa budete pozerať na svet inak.


Svet okolo bude iný, plný kvetov, farieb, vôní. Začnete vnímať každý detail. Či svieti slnko alebo prší. Dokonca aj keď mrzne a sneží, chodíme počúvať včely ako pradú zavreté v úľoch.


Zdroj: Peter Ostrožlík

Máme ich zatiaľ umiestnené na záhradke v obci Trávnica. Krásna a pokojná dedinka ako stvorená pre včelárenie a odpočinok.

Napíšte nám

(pošta)
Nezisková organizácia Apis

Karpatské nám. 10/A

83106 Bratislava

adam [zavináč] adoptujul.sk
+421 944 420 009

Rýchle linky

Často kladené otázky
 

©2019 Nezisková organizácia Apis

Obchodné podmienky

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
0