Vybudovanie 10 000 nových úľov po celom Slovensku

O včely sa nestaráme len kvôli medu, dávajú nám oveľa väčší úžitok opeľovaním poľnohospodárskych a lesných plodín.

Tento úžitok je 9 ráz väčší než hodnota medu, vosku a ostatných včelích produktov. Z toho vyplýva, že včely majú dôležitú úlohu pri zvyšovaní poľnohospodárskej výroby. Až 1/3 jedla na Vašom stole je práve vďaka opeľovaniu včiel.Používanie pesticídov, krádeže úľov, medvede, parazity a včelie choroby. S týmto všetkým včelári na bežnej báze musia bojovať. S Vašou pomocou vieme toto remeslo udržať a rozvíjať
Naša misia je zastaviť stagnáciu tohto remesla, posunúť ho pozitívnym smerom, byť príkladom pre budúcich, ako aj súčasných včelárov nie len na Slovensku, ale aj v rámci celej Európy.

Vybudovanie takého množstva úľov prispeje prírode približne 500 mil. včiel. Keďže to však chceme robiť zodpovedne, riešime s týmto paralelne ďalšie problémy


Nedostatok potravy pre včely

Toto si kontrolujú samotní včelári, ale pracujeme na tom proaktívne aj v spolupráci s verejným a súkromným sektorom. V rámci našich otvorených projektov dávame možnosť participovať priamo na kombinácii budovania novej zelene a zvyšovania množstva opeľovačov.


Zlá starostlivosť o včely

Do nášho projektu sa aktuálne môžu zapojiť len odborne zaškolení včelári. Snažíme sa tak vyvarovať začiatočníkom, ktorých to po roku (niekedy) prestane baviť a prestanú sa o včelstvá starať.
Veríme, že aj malými krokmi sa dostaneme k veľkým cieľom, preto Vás chceme v prvom rade viac vtiahnuť do sveta včiel a fungovania prírody.
Preto je súčasťou adopcie aj samotná návšteva adoptovaného úľa, kde si máte možnosť pod dohľadom skúseného včelára vyskúšať toto remeslo, prípadne sa poradiť ako začať. Za pár hodín na včelnici z Vás včelára nespravíme, postaráme sa však o nezabudnuteľný zážitok, prepletený adrenalínom, novými vedomosťami a veľkým množstvom medu.

Zodpovedný prístup znamená, že vieme, kde sú naše limity. Preto nie je každý včelár dostupný. U včelárov s voľnými kapacitami si môžete adoptovať TU:

Napíšte nám

(pošta)
Nezisková organizácia Apis

Karpatské nám. 10/A

83106 Bratislava

adam [zavináč] adoptujul.sk
+421 944 420 009

Rýchle linky

Často kladené otázky
 

©2019 Nezisková organizácia Apis

Obchodné podmienky

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
0